Rychlejší léčba zlomenin

Ve své praxi terapeutických masáží shiatsu se často setkávám s různými poúrazovými stavy, ať už to jsou výrony, zlomeniny nebo pohmožděniny. Naše klasická medicína má jen velmi omezené prostředky, jak si s těmito problémy poradit – ledovat (výrony a pohmožděniny) nebo fixovat (zlomeniny). Léčba je proto poměrně dlouhá a pro pacienta ne vždy příjemná. Přesto se dá doba hojení výrazně urychlit za předpokladu, že dodržíme pár zásad.

1) Úprava životosprávy – je velmi důležitá. Tím, co jíme ovlivňujeme pH krve. Normální pH je slabě zásadité (mezi 7,2-7,4 pH). Rovnováha pH je vychylovaná potravinami, které způsobují okyselení krve – tím je cukr, kofein, živočišné bílkoviny. Čím více je krev kyselejší, tím více je tělo náchylnější k onemocnění a vše se špatně hojí. Odbourávány jsou také zásadité minerály draslík, sodík, vápník a hořčík. Ideální je proto na dobu léčení přejít na vegetariánskou stravu.

2) Posílení ledvin. Z pohledu klasické čínské medicíny „nehoda nikdy není náhoda“ a jakýkoli úraz znamená oslabení tzv.wej-čchi, neboli obranné čchi, která má za úkol chránit organismus před škodlivými vlivy. Tato ochranná čchi má svůj zdroj ve spodním ohřívači a v ledvinách. Ledviny se dají posílit jak určitými potravinami, tak pitím speciálního ledvinového čaje, případně užíváním homeopatického přípravku. Jde o homeopatikum Symphytum officinale 200 ch, který urychluje hlavně léčbu zlomenin.

3) Bylinné obklady. Není-li porušená kůže a zranění je fixováno v ortéze je velmi dobré přikládat čerstvě nastrouhaný kořen kostivalu. Tato bylina má výrazně hojivé účinky a působí jak na hematomy a otoky, tak na zlomeniny. Veškerá poranění způsobují z hlediska čínské medicíny stagnaci krve a blokádu čchi a právě kostival svým působením dokáže rozproudit cirkulaci krve, zmírnit otoky a snížit bolest. Modřiny je možné navíc potírat arnikovým olejem. Mám pozitivní zkušenost od několika klientů, že pokud jsou opravdu všechny tyto body naplněny, tak rekonvalescence, k údivu lékařů, je velmi rychllá, komplikace žádné a následky úrazu minimální.

Napsat komentář