Bylinné směsi

BYLINNÉ SMĚSI

LEDVINOVÝ ČAJ I ●při potížích s ledvinami● Univerzální a osvědčená směs používaná k pročištění ledvin a k odstraňování škodlivých látek z organismu. Je výborný k preventivnímu užívání nejen v zimě (kdy jsou pole čínské medicíny ledviny nejvíce ohrožené), ale i po celý rok, doporučuje se pít během očistných kůr, půstů nebo po shiatsu. 

Cena 80g​ – 50,- Kč

LEDVINOVÝ ČAJ II ●na posílení ledvin● Vynikající směs na podporu činnosti ledvin. Kromě toho má příznivý vliv na látkovou výměnu a na lymfatický systém. Užívá se formou kůry, která trvá 8 týdnů.

Cena 80g – ​50,- Kč

LYMFATICKÝ ČAJ ●na otoky● Směs bylin používaná k odstraňování otoků, které se většinou tvoří při poruchách funkce lymfatického systému. Protože otoky mohou mít i jiné různé příčiny (slabý výkon srdce, ledvin, jater), je čaj sestaven tak, aby zároveň podporoval činnost ledvin, působil jako mírné kardiotonikum a napomáhal odtoku tkáňových tekutin.

Cena 80g​ – 50,- Kč

UROLGICKÝ ČAJ ●při potížích s močovým měchýřem● Problémy s močovým měchýřem mívají častěji ženy, a proto je dobré občas preventivně močové ústrojí propláchnout (hlavně během zimy, kdy je močový měchýř nejvíce ohrožený). Byliny jsou zvoleny tak, aby směs působila baktericidně (vřes, medvědice), močopudně (bříza) a napomáhala rozrušování močových usazenin (rdesno ptačí). Jsou do ní ještě přidané sušené brusinky, které čaj chuťově vylepšují.

Cena 80g​ – 50,- Kč 

PRAMEN ZDRAVÍ ●na posílení vitality● čaj je sestavený z 10 bylin, které dodají tělu všechny potřebné prvky – je bohatý na aminokyseliny, flavonoidy, minerály, stopové prvky, organické kyseliny. Lze ho podávat i při vyčerpanosti a únavě avšude tam, kde je potřeba organismus trochu posílit.

Cena 80g​ – 50,- Kč

POVZBUZUJÍCÍ ČAJ ●při únavě a vyčerpání● Bylinná směs na povzbuzení organismu, který je oslabený a unavený např. dlouhotrvajícím stresem, po těžších chorobách nebo velkém fyzickém vypětí. Je možné ho podávat i jako šestitýdenní kůru, nejlépe buď časně na jaře, nebo v pozdním podzimu.

Cena 80g – 60,- Kč

ŽLUČNÍKOVÝ ČAJ ●při žlučníkových obtížích a kamenech●Tento čaj reguluje vylučování žluče, napomáhá trávení, rozpouští žlučníkové kmeny a „bláto“. Posiluje látkovou výměnu a pozitivně ovlivňuje játra. V čínské medicíně je žlučník úzce spjat s činností štítné žlázy; její dysfunkce souvisí se špatným fungováním žlučníku. Tím, že je stav žlučníku uvedený do rovnováhy, dochází většinou i k regulaci hmotnosti.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA ŽALUDEK ●pro lepší trávení● Čaj, který zlepšuje činnost žaludku. Máta podporuje trávení a tlumí nadýmání, jitrocel je protizánětlivý, fenykl lehce upravuje střevní peristaltiku a heřmánek s majoránkou čaj provoní.

Cena 80g – ​50,- Kč

ČAJ NA ŽALUDEČNÍ VŘEDY ●hojivý a zklidňující● Tento bylinný čaj je vhodný nejen při žaludečních vředech, ale i při různých zánětech jak žaludečních, tak střevních. Díky obsaženým bylinám hojí a chrání poškozenou sliznici v zažívacím traktu a lehce vylaďuje psychiku, protože žaludeční vředy bývají většinou onemocněním z psychogenních příčin.

Cena 80g​ – 50,- Kč

CÉVNÍ ČAJ ●pro pevnější cévy Bylinná směs, která je určená ke zlepšení stavu cév, hlavně jejich pružnosti a pevnosti. Je možno ho pít při problémech s křečovými žilami, bércovými vředy, při zánětech žil nebo tzv. metličkách. Je také prevencí před praskáním cév uvnitř organismu – například proti náhlým mozkovým příhodám. 

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA POSÍLENÍ IMUNITY ●vhodný při oslabené imunitě● Speciální čaj na podzimní a zimní období, který díky vhodně zvoleným bylinám mobilizuje přirozenou obranyschopnost organismu. Obsažený rakytníkový plod přitom zajistí přísun přírodního vitamínu C, plod černého bezu obsahuje zejména vitamíny skupiny A a B.

Cena 80g – ​50,- Kč

ČAJ NA CHOLESTEROL ●na snížení cholesterolu● Směs bylin, která upravuje příliš vysokou hladinu cholesterolu. Rozrazil podporuje snižování cholesterolu, pampeliška zlepšuje látkovou výměnu, řepík napomáhá lepšímu metabolismu tuků. Doporučuje se také úprava životosprávy (viz. doporučení na rubu čaje).

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA BOLESTI HLAVY ●na migrény● Osvědčená bylinná směs na migrény. Obsahuje mimořádně účinnou bylinu sporýš, která se uplatňuje hlavně při psychogenně podmíněných bolestech hlavy. Meduňka s jahodovým listem působí sedativně na nervovou soustavu, sedmikráska vylepšuje vzhled čaje.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA POSÍLENÍ NERVŮ ●na zklidnění psychiky● Nejlepší nervový čaj, jaký je snad možno namíchat. V čaji obsažená vrbka snižuje psychické napětí a tlumí úzkosti, dobromysl zlepšuje náladu, třezalka působí antidepresivně. Doporučuje se pít nejméně tři týdny a maximálně tři měsíce.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ PŘI VYSOKÉM KREVNÍM TLAKU ●upravuje krevní tlak● Bylinná směs, která jemně upravuje tlak směrem dolů. Byliny působí kardiosedativně (srdečník), protiskleroticky (hloh), a celkově mírně zklidňuje.

Cena 80g​ – 50,- Kč

SPECIÁLNÍ PRŮDUŠKOVÝ ČAJ ● při suchém, dráždivém kašli ● Byliny chrání sliznice při suchém kašli a zároveň usnadňují odkašlávání. NOVINKA!

Cena 80g​ – 50,- Kč

SPECIÁLNÍ PRSNÍ ČAJ ● kašel, zánět průdušek ● Čaj vhodný především v počátku onemocnění, kdy je potřeba podpořit odkašlávání. NOVINKA!

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA OTĚHOTNĚNÍ ●podporuje početí● Starý „babský“ recept, který se používal při potížích s početím. Je nutné využívat 4 dávky po 100 gramech. Vhodná je kombinace bylinné léčby se shiatsu masážemi.

Cena 80g​ – 90,-Kč

ČAJ NA LUPENKU ● podporuje látkovou výměnu● Tato směs se používá k léčení psoriatických projevů. Účinně čistí krev, urychluje a zlepšuje látkovou výměnu. Je nutné ji používat dlouhodobě, minimálně půl roku spolu s úpravou životosprávy (viz Doporučení na rubu čaje).

Cena 80g​ – 50,-Kč

ČAJ NA HEMEROIDY ●posiluje cévy● Bylinná směs, která j vhodná při potížích s hemeroidy. Zpevňuje cévní stěny, zabraňuje krvácení, čistí krev a obsahuje vitamín C.

Cena 80g – ​50,-Kč

ČAJ NA ALERGIE ●při alergických projevech● Čaj používaný jako doplněk při léčbě alergických projevů (senná rýma, dechové či kožní potíže). Aby léčba byla úspěšná, je dobré tuto směs začít pít již pře výskytem alergenů, tj. v průběhu února a března.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ PŘI BORELIÓZE ● urychluje a podporuje léčbu● Směs se používá buď k doléčení, nebo k umocnění léčby. Je zaměřená na podpor činnosti jater, čistí organismus a pomáhá tlumit vedlejší projevy boreliózy, jako jsou bolesti kloubů, svalů, nebo únava.  Vhodné je zároveň podávat např. tinkturu z třapatky nachové (nejlépe doma vypěstované).

Cena 80g – ​50,- Kč

UNIVERZÁLNÍ PRO ŽENY I ●pro úpravu menstruace● Směs bylin na gynekologické potíže, hlavně obtíže menstruační. Byliny v ní jsou hlavně zaměřené na snížení bolestivosti menstruace a tlumení nadměrného krvácení i psychického podráždění. Lze ji použít i na sedací koupel nebo výplachy.

Cena 80g​ – 50,- Kč

UNIVERZÁLNÍ PRO ŽENY II ● při potížích v klimakteriu ● Čaj reguluje klimakterické obtíže – návaly horka, výkyvy nálady, pocení, bušení srdce či nespavost.  NOVINKA!

Cena 80g – ​50,- Kč

UNIVERZÁLNÍ PRO MUŽE ● při potížích s prostatou ● Směs bylin, která se užívá preventivně, ale i léčebně při prostatických problémech.  NOVINKA!

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA KLIDNÝ VEČER ●na dobré usínání● Tento čaj obsahuje byliny, které dokáží zklidnit mysl (lípa, meduňka)a navodí příjemný pocit uvolnění pře spaním. Jeho příjemná vůně po anýzu a lahodná chuť je vhodná především k relaxaci. Sladíme medem.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA RYCHLÉ PROBUZENÍ ●ideální k snídani● Lehce povzbuzující bylinkový čaj určený především k rannímu „nastartování“. Má svěží vůni a přirozeně sladkou chuť díky obsaženému fenyklu a mohou ho pít i děti.

Cena 80g – ​50,- Kč

„PROTIRÝMOVÝ GROG“ ●při rýmě a nachlazení● Osvědčená a příjemná bylinná kůra ke zmírnění nebo úplnému potlačení nachlazení. Pro dospělé přidáme přiměřené množství rumu, pro děti sladíme medem nebo lipovým sirupem. Tento čaj je třeba pít již při prvním náznaku rýmy nebo nachlazení.

Cena 80g​ – 50,- Kč

DETOXIKAČNÍ ČAJ ●k očistě organismu● Čajová směs povzbuzuje jaterní a žlučníkovou činnost, pročišťuje ledviny, žaludek i střeva, takže v organismu působí jako jakési „bylinářské koště“. Je vhodný na jarní a podzimní očistné kůry v kombinaci s úpravou životosprávy (viz doporučení na rubu čaje).

Cena 80g – ​50,- Kč

PLICNÍ ČAJ ●při kašli a nachlazení● Speciální čajová směs připravená přímo pro podzimní neb jarní období, kdy je největší výskyt respiračních onemocnění. Tento čaj je hojivý, regenerační a zvlhčující pro plicní sliznici. Plicník je protizánětlivý, podběl pomáhá tlumit kašel, fenykl podporuje vykašlávání hlenů, anýz působí antisepticky na dýchací cesty. Tento čaj se osvědčil i u astmatiků a je vhodný i při suchém, neproduktivním kašli.

Cena 100g – ​50,-Kč

JARNÍ ČAJ ●proti chřipce i jarní únavě● Velmi vhodná směs na jaro, kdy organismus potřebuje posílit a zároveň pročistit po zimním období. Čekanka s jehlicí zlepšují látkovou výměnu, působí na funkci žláz s vnitřní sekrecí ačubetbenedyktmá silné protivirové působení.

Cena 80g – ​50,- Kč

LETNÍ ČAJ ●osvěžující s jemnou chutí● Čaj, který v letním období a horkých dnech doplňuje minerální látky, stopové prvky a vitamín C. Zároveň celkově posiluje a zvyšuje výkon imunitního systému. Je vhodný i pro děti a těhotné nebo kojící ženy.

Cena 80g​ – 50,- Kč

PODZIMNÍ ČAJ ●na podzimní nachlazení● Bylinná směs ideální pro sychravé, podzimní dny. Lahodný čaj s mateřídouškou, yzopem a vřesem působí preventivně na dýchací cesty, šípek a plody černého bezu dodají potřebné vitamíny.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ZIMNÍ ČAJ ●na posílení organismu● Čaj je vynikající pro celkové posílení a vitalizaci organismu a je proto výborný zvláště pro pití v zimním období. Obsahuje byliny, které jsou vhodné i při nachlazení (mateřídouška, divizna), čistí krev a posiluje ledviny (rdesno ptačí), podporuje a zlepšuj trávení řebříček, máta), heřmánek šípek a fenykl zvýrazní chuť a aroma čaje.

Cena 80g​ – 50,- Kč

LAHODNÝ DOMÁCÍ ČAJ ●na běžné pití● Voňavý čaj z lesních bylinek obohacený sušenými jablíčky, šípkem a pomerančovou kůro určený k běžnému pití po celý den. Sazený medem je výborný i pro děti.

Cena 80g​ – 50,- Kč

OSVĚŽUJÍCÍ ČAJ ●na běžné pití● Svěží aroma citrónové trávy a meduňky spolu s medovou chutí rooibosu. Vhodný i pro děti. 

Cena 80g – ​50,- Kč

ZAHRADNÍ SLAVNOST ●pro dobrou náladu● Čaj s jemnou chutí a uklidňující vůní heřmánku. 

Cena 80g​ – 50,- Kč

BABIČČIN KOŠÍK ●lahodný, voňavý● Kombinace máty, fenyklu, černého bezu a lípy vytváří lahodnou směs s výraznou vůní. 

Cena 80g​ – 50,- Kč

ZAHŘÍVACÍ SE SKOŘICÍ ●pro zimomřivce● Čaj jemné chuti pro chladné počasí s kořením, které zahřívá – skořice a hřebíček. Je vhodný pro všechny „zimomřivce“ a pro ty, kteří mají problémy s prokrvováním rukou nebo nohou. Pro zvýšení účinku je možné do čaje přidat plátek čerstvého zázvorového kořene.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ PRO KRÁSNOU PLEŤ ●působí příznivě na pokožku● Směs bylinek pro udržení svěží pleti. K znatelnému účinku na pleť postačí třítýdenní pitná kůra. Po vyluhování lze byliny použít jako pleťovou masku.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ČAJ NA HUBNUTÍ ●pro štíhlou linii● Základem této oblíbené směsi je černý čaj pu-erh, který má jedinečnou schopnost spalovat tuky. Nejlépe se to projevuj u lidí nad 30 let a účinnost je prý až 80%. Má vysoký obsah vitamínu E, snižuje krevní tlak a zpomaluje proces stárnutí. V Číně je pu-erh nazývá císařským čajem. Další bylinou je svízel, který snižuje chuť k jídlu, citrónová tráva a pomerančová kůra zlepšují chuťové vlastnosti čaje.

Cena 80g​ – 50,- Kč

ROOIBOS ●čaj medové chuti● Rostlina rooibos obsahuje velké množství stopových prvků, minerálních látek,antioxidantů a vitamín C. Nápoj uklidňuje a zvyšuje výkonnost imunitního sytému. Čistý rooibos je vhodný i při kontrole hmotnosti, protože má vliv na lepší spalování tuků a mírně ovlivňuje centrum hladu v mozku, takže dochází k oddálení pocitu hladu (jednominutový odvar).

Cena 50g​ – 50,- Kč

OSTROPESTŘEC ●posiluje a čistí játra● Čerstvě mleté semínko ostropestřce mariánského se užívá při jakkoliv snížené funkci jater. Ovlivňuje tvorbu distribuci žluče, chrání jaterní parenchym a urychluj vznik nových, zdravých jaterních buněk. Lze ho použít k doléčení všech chorob žlučníku (žloutenka aj.) a látkové výměny. Jeho pozitivní účinky jsou vyzkoušené i při různých očních potížích, jako je slzení očí nebo svědění očního koutku či víčka.

Cena 100g​ – 40,-Kč

KOLEKCE VÁNOČNÍCH ČAJŮ

Čaje jsou v papírových sáčcích vánočně přizdobené.

VÁNOČNÍ PUNČ – výrazné aroma punče spolu s bylinami, pomerančovou kůrou a sušenými jablky vytvoří tu pravou vánoční atmosféru. 

Cena 50g – ​60,- Kč

HŘEJIVÝ ADVENT – čaj s neopakovatelnou vůní skořice a hřebíčku zahřeje nejen na těle, ale i na duši. 

Cena 50g​ – 60,- Kč

ZIMNÍ RADOVÁNKY – jemná vůně a medová chuť je pohlazení pro smysly.

Cena 50g​ – 60,- Kč

RUMOVÝ PERNÍK – voňavý čaj s kokosem

Cena 50g​ – 60,- Kč

KOLEKCE ZDRAVOTNÍCH BYLINNÝCH BALÍČKŮ (NOVINKA!)

ZDRAVÁ ZÁDA – bezinkový likér + speciální mast na ploténky + hojivý olej​    200,-Kč

KŘEČOVÉ ŽÍLY – mast na křečové žíly + protizánětlivý olej+ čaj   200,-Kč 

KLOUBY – kostivalová mast extra + kloubní čaj    160,-Kč

IMUNITA – speciální sirup na imunitu (z červeného lesního bezu) + čaj   160,-Kč

VITAMÍNOVÝ – vitamínový sirup (z černé jeřabiny-áronie) + čaj    160,-Kč

ZDRAVÉ OČI – borůvkový likér + čaj   160,-Kč

PROTICHŘIPKOVÝ – protichřipkový likér + čaj   160,-Kč

ANTISTRES – likér proti stresu (černý rybíz) + čaj    160,-Kč

ZDRAVÉ TRÁVENÍ – bylinný likér na trávení + čaj   160,-Kč

Kromě této standartní nabídky lze namíchat čaj podle individuálního receptu nebo přímo na „míru“dle aktuálních zdravotních potíží